kontakt@weterynariabytom.pl 608 624 289 Poniedziałek- Piątek: 8:00-20:00 | Sobota: 09:00-14:00 | Niedziela: 10:00-12:00

Odżywianie

Najważniejsze w żywieniu zwierząt na każdym etapie życia jest dostarczenie im prawidłowo zbilansowanego pożywienia zgodnego z najnowszymi badaniami naukowymi. Na przestrzeni lat wraz z wiedzą i nauką wytyczne żywieniowe ewoluują, a co za tym idzie, karmy bytowe oraz diety weterynaryjne są coraz lepsze i zdrowsze! Dobrej jakości pokarm zawiera wszystko, czego potrzebuje Twój zwierzak bez konieczności dodatkowego suplementowania.

Karmy bytowe

Znaleźć u nas można głównie wysokiej jakości pokarmy monoproteinowe (czyli takie z jednym źródłem białka). Idealnym przykładem może być RAW PALEO znanej marki VetExpert – która już od wielu lat zajmuje wysokie miejsce w dbaniu o zdrowie chorych zwierzaków, oraz ADVENA. Prosty skład, dużo wartościowego mięsa i podrobów oraz brak zbóż i glutenu. Dostępne są zarówno w formie pokarmy suchego, jak i mokrego. Brak zbędnych wypełniaczy, barwników i konserwantów. Krótka lista składników karmy i jakość zamiast ilości – to właśnie jest dobry pokarm. 

Przykładowy skład puszki RAW PLAEO z jagnięciny [Zawartość w 100g]:
Jagnięcina i podroby z jagnięciny 70% rosół z jagnięciny 28,8%, minerały 1 %, olej słonecznikowy 0,2%
Analiza składu: białko 10,7%, tłuszcz 6,9%, włókno surowe 0,3%, popiół surowy 2,1%, wilgotność 75,0%
Dodatki: Witamina D3 200 IU, Cynk, Mangan, Jod.

Diety weterynaryjne

Kompleksowe diety weterynaryjne, zalecane w postępowaniu profilaktycznym oraz leczniczym w przypadku wielu schorzeń. Do głównych dostępnych w naszym sklepie karm należą diety weterynaryjne firm takich jak Royal CaninPurinaHillsVetExpertEukanuba oraz Calibra. Istnieje także możliwość zamówienia pod indywidualne potrzeby pacjenta innych pokarmów dostępnych na rynku.

Akcesoria

Choć sklepik znajduje się na z pozoru niewielkiej powierzchni znaleźć u nas można smycze, obroże, szelki, kuwety, preparaty witaminowe, miski oraz akcesoria sezonowe.

Jesteśmy także jednym ze sprzedawców wyjątkowych produktów firmy Baylabel, które charakteryzują się dużym wyborem i bogatą kolorystyką. Smycze, obroże i szelki Baylabel zachwycają swoją wyjątkowością.

Zabawki

Staramy się, aby dostępne w naszym sklepie zabawki, oprócz świetnej rozrywki zapewniały także bezpieczeństwo użytkowania. Nierzadko naszymi pacjentami są zwierzaki, które połknęły zabawkę niedostosowaną do ich potrzeb, lub też taką, która nigdy nie powinna znaleźć się w jego zasięgu z powodu nieodpowiedniej konstrukcji. Dlatego tak ważne dla nas jest bezpieczeństwo oraz sprawdzone źródła dostawy.